یافت شود، شما می‌توانید این محصولات را در مغازه‌های محلی یا مغازه‌هایی که دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب اینکه خیلی از این محصولات می‌توانند بسیار گران قیمت باشند، اما تعدادی از این محصولات هم می‌توانند در منزل ساخته شوند.

اگر می‌خواهید به راز و رمز زیباسازی عسل پی ببرید، مواردی که درباره عسل می‌گوییم را امتحان کنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوستتان، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

1- ماسک عسل:

عسل خالص را روی صورتتان بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوستتان باشد تا زمانی که خشک شود. تقریباً پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل بر روی پوستتان کافی است. وقتی که خشک شد، صورتتان را با آب گرم بشویید.

2- پوستی روشن با حمام عسل:

برای رطوبت، نرمی و داشتن پوستی روشن، در حمام بعدیتان از یک شیشه عسل استفاده کنید. عسل را به پوستتان بمالید و برای مطمئن شدن از خشک شدن عسل بر روی پوست، از دستتان کمک بگیرید. در این حالت، با اینکه عسل، پوست شما را چسبناک کرده است، اما به نرمی و راحتی، دست شما روی پوستتان حرکت می‌کند. سپس بدنتان را با آب بشویید. نتیجه این کار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود.

3- وان عسل:

برای خوش‌بویی و نرمی پوستتان، یک چهارم تا یک دوم فنجان عسل به آب وان اضافه کنید.

عسل خالص را روی صورتتان بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوستتان باشد تا زمانی که خشک شود. تقریباً پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل بر روی پوستتان کافی است. وقتی که خشک شد، صورتتان را با آب گرم بشویید.

4- ماساژ عسل:

یک قاشق چای خوری عسل به همراه کمی پودر بادام را در کف دستان مخلوط کنید و به آرامی روی صورتتان بمالید. سپس این معجون عسل و بادام را با آب گرم بشویید.

5- تمیزکننده روزانه صورت:

مخلوطی از یک قاشق چای‌خوری عسل با پودر شیر تهیه کنید، از این محلول به عنوان تمیزکننده مواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت می‌توانید استفاده کنید و بعد با آب گرم، صورتتان را بشویید.

6- موهای درخشان:

برای براق کردن موهایتان، می‌توانید مخلوطی از یک قاشق چای‌خوری عسل به همراه آب‌لیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم تهیه کنید. طبق معمول با شامپوی همیشگی، موهایتان را بشوید و سپس از مخلوط عسل بر روی موهایتان بریزید. اجازه دهید موهایتان به صورت نرمال خشک شود، نیازی به شستن مخلوط عسل از روی موهایتان نیست.

7- نرم‌کننده مو:

برای داشتن موها و پوست سری سالم می‌توانید از مخلوط یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون استفاده کنید. موهایتان را با مخلوط عسل آغشته کنید، سپس پوششی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای سی دقیقه روی سرتان بماند. بعد از سی دقیقه، شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.

8- جوهرپوست:

برای سفتی، نرمی و مرطوب بودن پوستتان می‌توانید مخلوطی از هسته پوست گرفته شده یک سیب و یک قاشق سوپ‌خوری عسل که در ماشین مخلوط کن تهیه کرده‌اید استفاده کنید. آنقدر مخلوط عسل را هم بزنید تا نرم شود و به آرامی روی پوست صورت بمالید و اجازه دهید برای پانزده دقیقه باقی بماند. بعد از پانزده دقیقه، مخلوط عسل روی صورتتان را با آب گرم بشویید.

با نکات زیبایی گفته شده در بالا می‌توانید محصولات زیبایی سودمندی را در منزل تهیه کنید. عسل، یک محصول فوق‌العاده در زیبایی است چرا که شامل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، و مواد معدنی زیادی است. برای تهیه محصولات زیبایی، ابتدا مطمئن شوید عسل خریداری شده‌تان صد درصد خالص باشد.